rozkręcianie M15 CA i pytanie o JG!

O replikach - co dobre, co się zepsuło, jak naprawić itp.

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon

rozkręcianie M15 CA i pytanie o JG!

Postprzez ryuzok » 4 mar 2008, o 19:58

Witam
mam pytanie, czy wiek toś może jak odkręcić w M15A2 CA cały front (tzn lufę zewnętrzną i pierścień mocujący front gripa)?
z góry dzięki za pomoc!

PS-i czy lufa zewnętrzna w M15 CA jest kompatybilna z P&J?
Ostatnio edytowano 9 mar 2008, o 15:17 przez ryuzok, łącznie edytowano 1 raz
ryuzok
chorąży

Postprzez TBM » 4 mar 2008, o 20:23

Jak zdejmiesz plastiki to powinieneś mieć od strony body ten pierścień a w środku imitację zębatki. musisz ją odkręcić i tym sposobem zdejmujesz cały front.

Przypominam o kabelkach :D
TBM
kapral

Postprzez ryuzok » 4 mar 2008, o 20:36

TBM napisał(a):Jak zdejmiesz plastiki to powinieneś mieć od strony body ten pierścień a w środku imitację zębatki. musisz ją odkręcić i tym sposobem zdejmujesz cały front.

Przypominam o kabelkach :D

hmm,no doba,a czym to odkręcić?normalnie ręką próbować?kombinerki?czy jakiś inny pomysł masz może?

i czy może orientujesz się czy front od P&J będzie pasował (bo nie chcę wywalić 200zeta na samą lufę,tak to mam całość taniej)
ryuzok
chorąży

Postprzez TBM » 4 mar 2008, o 21:04

Śrubokrętem zawsze to robiłem :D

Łatwo i wygodnie.

Czy front PJ będzie pasował to nie wiem, wiem że front z risem PJ do body CA pasuje bez problemu.
TBM
kapral

Postprzez ryuzok » 4 mar 2008, o 21:20

wiesz no,na dobra sprawę chodzi mi o lufę, a jeżeli to o czym mówisz łączyło się z wkręceniem lufy z P&J to podejrzewam że i tutaj będzie...

a śrubokrętem...znaczy mógł byś napisać czym tam dokładniej kręcić trzeba?tzn,to koło zębate jak odkręcę to cała lufa i wszystko samo wyjdzie? i czy lepiej to robić przy wyjętej lufie i kablach,czy nie będzie to mocno przeszkadzało?

a, i jeszcze, czy wiesz może jak jakościowo i wytrzymałościowo lufa P&J się sprawuje?jakbym np na wysokości muszki doczepił dwójnóg to lufa nie zaczęła by się wykrzywiać??
ryuzok
chorąży

Postprzez Wolf » 4 mar 2008, o 23:12

Ja rozkręcałem kilkanaście razy.
Robisz tak po kolei :
1 - Zdejmujemy osłonę
2 - Patrzymy na tą "śrubę" trzymającą body z frontem. Bierzmy specjalny klucz, ew. klucz od szlifierki kontowej ( tak to się chyba nazywa ) i ten się nadaje idealnie, ew. bierzemy śrubokręt i młotek i lekko ( tzn. uważnie ) uderzamy tak, aby odkręcić tą śrubę z ząbkami. Jest naprawdę mocno przykręcona ( przynajmniej w CA ) najlepiej rób to przez ścierkę, jak odkręcisz to już jest w sumie koniec. No i na kable uważaj. I to chyba wszystko.

Jak coś to priv. zapraszam.

P.S. Ja to zawsze robię z lufą w środku...nie chce mi się jej wyjmować.
Wolf
strzelec

Postprzez TBM » 4 mar 2008, o 23:13

wykręcasz najpierw wewbnętrzną i kabelki, dopiero wtedyt odkręcasz tą zębatkę (z tego co kojarzę to odwrotnie jak wskazówki zegara) tym sposobem dostajesz sie do nagwintowanej lufy zew którą tez odkręcasz

Tyle

Ponoć działa ale gościa nie widziałem od 2 miechów
TBM
kapral

Postprzez ryuzok » 5 mar 2008, o 14:43

ok,to teraz jeszcze jakbyście mogli powiedzieć...jak wykręcić wszystko z lufy (muszkę, tą blachę trzymającą osłony która jest za muszką, i tłumik płomienia) w CA, bo dowiedziałem się że konwewrsja P&Jta ma tylko lufę z metalu:/
ryuzok
chorąży

Postprzez TBM » 5 mar 2008, o 16:10

No więc zacznijmy od początku :D

Tłumik ma 2 spłaszczenia, na jednym z nich jest dziurka w którą musisz wepchnąć imbusa i kręcić aż wyjdzie. Teraz możesz zdjąć tłumik płomienia.

teraz ta 3kątna blacha na której 3mają się plastiki : też ma małą śróbkę więc kręcisz imbusem aż blacha już nie jest dokręcona do muszki.

Muszka: po bokach masz takie 2 bolce które musisz wybić. Od dołu powinna byc sróbka na imbusa którą też wykręcasz. po czym powinno byc wszystko ruchome więc ściągasz to wszystko przez gwint na którym był tłumik płomienia...

Składasz analogicznie od tyłu :wink:
TBM
kapral

Postprzez ryuzok » 5 mar 2008, o 16:32

aha,no to dzięki wielkie za pomoc, teraz pozostaje mi do zbierać kasę na konwersje,wszystko zmontować (mam nadzieję że nic nie rozwalę) i cieszyć się z posiadania jedynego AR15...czy jak to sie to ustrojstwo zwało;)

jeszcze małe pytanie,czy jakość tej lufy od P&J, jest wystarczająca żeby zamontować na niej dwójnóg i tłumik dźwięku (z czasem) czy bedzie się wyginała?
ryuzok
chorąży

Postprzez TBM » 5 mar 2008, o 18:27

ja kiedyś ganiałem ze stalowym tłumikiem i ciężkimi nóżkami i nic nie było.
TBM
kapral

Postprzez ryuzok » 9 mar 2008, o 15:16

ok,no to jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc ;]

DODANE-

jeszcze jedno pytanie, czy może mi ktoś powiedzieć czy body JG jest dobrze wykonane?dokładniej chodzi mi o to czy front (lufa zewnętrzna, muszka, pierścienie i osłony) co w nim jest metalowe a co plastikowe?
oraz jak wygląda kompatybilność z CA?czy da się wsadzić do CA sam front i części mechanizmu wyrzutnika łusek?
z góry dzięki za odpowiedź!

Aha, no i PS, czy wyrzutnik łusek (zaślepka ta co jest w środku) od JG będzie pasowało do CA?
i czy w replikach JG występuje efekt chwiejnej lufy?
ryuzok
chorąży

Postprzez TBM » 9 mar 2008, o 15:48

body jp, pj i src są wykonane z absu - bardzo szybko plastik się wyrabia i powstaje efekt chwiejnej lufy - wprawdzie bodajże TM wyprodukował taki pypeć który to ogranicza ale kosztuje więcej niż gówniane ale metalowe body boyi

Kompatybilności nie znam - ale body można wyrwać juz od 150PLN używane CA lub kupić nowe ze specshopu (firmy nie pamiętam ale kosztuje niecałe 300PLN)
TBM
kapral

Postprzez ryuzok » 9 mar 2008, o 16:01

chodzi mi o kompatybilność lufy zewnętrznej i wyrzutnika łusek (tej dźwigienki,sprężynki i zakrywki i wewnętrznej i zewnętrznej), resztę albo sprzedam albo będzie czekała na zbawienie (czyt. oddam tak po prostu) więc o to nie pytam...
chodzi mi o to czy metalowe są:
-lufa zewnętrzna
-pokrywa wyrzutnika łusek (wewnętrzna i zewnętrzna) oraz rączka przeładowania
-muszka i pierścień (ten za samą muszką) mocujący okładziny
-tłumik płomienia
ryuzok
chorąży

Postprzez TBM » 9 mar 2008, o 17:56

-lufa zewnętrzna
nie wiem

-pokrywa wyrzutnika łusek (wewnętrzna i zewnętrzna) oraz rączka przeładowania
nie wiem