Reduktor prędkości wylotowej

O replikach - co dobre, co się zepsuło, jak naprawić itp.

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon

Reduktor prędkości wylotowej

Postprzez Sly » 19 sie 2009, o 22:34

Interesuje mnie czy ktoś z Was używał lub używa reduktora prędkości wylotowej (http://www.specshop.pl/product_info.php ... ts_id=3137)
oraz jak on się sprawdza. Szczególnie interesuje mnie czy można go szybko i wygodnie założyć i czy nie powoduje, że "kulki latają jak chcą".

Będę wdzięczny za informacje.
Sly
master of jojo

Postprzez Yeneth » 20 sie 2009, o 00:23

Używałem wersji TM i Pro-Arms.

Zakładanie szybkie, zdejmowanie podobnie.
Odpowiednio dobrane pierścienie redukowały u mnie osiągi repliki z lufą ~36cm z 450 do 350 fps.
Jedyny problem to potrzeba ponownego wyregulowania przyrządów celowniczych po zdjęciu/założeniu reduktora i dostosowania ich do nowych osiągów repliki.

Reasumując: wynalazek fajny jak masz chwile czasu przed każda strzelnianką na regulacje kolimatora/lunety/muszki-szczerbinki i chcesz mieć 1 replikę do lasu i cqb.

Polecam wersje TM ;)
Obrazek
Yeneth
sierżant

Postprzez Tomcior » 21 sie 2009, o 19:54

Używałem TM, problem z tego typu wynalazkiem pojawia się przy dużej szybkostrzelności repliki, ponieważ zaczyna zatrzymywać czasem kulki, nie nadaje się do replik powyżej 450 fps. Replika zaczyna wtedy pluć kulkami. W innych sytuacjach niezastąpiony. Używałem go głównie na replice 420 fps, zakładając czerwony oring schodziłem do 350. Strzelałem z tego ponad rok i praktycznie nie miałem śladów zużycia. Z resztą gdzieś działa sobie dalej bo go sprzedałem.
Założycielom mówimy zdecydowanie NIE!!!
Tomcior
st. sierżant sztabowy

Powrót do Sprzęt Airsoftowy