Broń hukowa w ASG

O replikach - co dobre, co się zepsuło, jak naprawić itp.

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon

Broń hukowa w ASG

Postprzez kikol » 14 cze 2005, o 14:00

Witam was wszystkich. Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu broni hukowej. Mieliśmy juź sytuację, że potrzebna była tego typu broń w celu zastraszenia cywili (absolutna prawda). Dodatkowo jest bardzo fajna opcja z racami strzelanymi w powietrze. Używamy przecież petard i wogóle jest czasami dużo huku. Zdaję sobie sprawę, że w nieodpowiedzialnych rękach mozna sporą krzywdę wyrządzić.

Chciałbym się was spytać co sądzicie o uźyciu tego typu broni (oczywiście nie przeciwko innemu człowiekowi, lecz jako substytut petard i wyrzutnię rac) w naszych rozgrywkach warszawskich?
1st LT, 1st Plt., Bravo Comp
pr0 publico bono
Moderator też człowiek!
kikol
rekrut

Postprzez drizzt » 14 cze 2005, o 17:32

No ciężki sprzęt to co proponujesz. Myślę że trzeba będzie podyskutować. Ale nie powinno być problemu z wprowadzeniem. Pamiętam jak na AX przez dłuższy czas była dyskusja czy tak czy nie. nic z tego nie wyszło. Po prostu w pewnym momencie zaczęliśmy stosować granaty i jakoś przeszło. teraz BRT stosuje potykacze. więc jak na strzelankach zacznie się to robić i używać tego na prawdę z głową to może przejdzie.
drizzt
st. sierżant sztabowy

Postprzez McQ » 14 cze 2005, o 19:12

Problem może być z użyciem granatów hukowych w pomieszczeniach. Raz odpaliliśmy coś takiego na otwartej przestrzeni i mało nam łbów nie pourywało z wrażenia. Wrażenia słuchowe są ... dość ... ekscytujące. Ciekawe jaki byłby efekt w budynku.
Trzeba by znaleźć ochotnika ...
Chociaż pamiętam że kiedyś bodajże Nazira skutecznie znieczuliła na parę chwil petarda która wybuchła mu pod nogami w Otwocku.
99 % Pole, 1% pure Texan
Obrazek
McQ
sierżant

Postprzez kikol » 14 cze 2005, o 19:19

Nie określiłem zbyt jasno. Pisząc Broń hukowa, miałem na myśli pistolet startowy, załadowany ślepakami, do którego można zasadzić różnego rodzaju race i sobie z tym sprzętem ganiać.

BTW. ma któs jakiekolwiek dośwaidczenie z takimi zabawkami i mógłby doradzić jakis konkretny model i dlaczego właśnie ten? Najlepiej jakąś replikę.
pr0 publico bono
Moderator też człowiek!
kikol
rekrut

Postprzez dzikki » 14 cze 2005, o 19:32

McQ napisał(a):Chociaż pamiętam że kiedyś bodajże Nazira skutecznie znieczuliła na parę chwil petarda która wybuchła mu pod nogami w Otwocku.

Dla chętnych zaprezentuje raz jeszcze dewastujące działanie Gromu. Od razu można kupę zrobić. Jest to idealna petarda hukowa.
dzikki
podporucznik

Postprzez drizzt » 15 cze 2005, o 09:57

Znaczy się że dzikki chciał powiedzieć iż komuś moze wsadzić petardę w dupala i jak huknie jak zwieracze rozwali to się kupa leje i leje :)
drizzt
st. sierżant sztabowy

Postprzez Gawon » 15 cze 2005, o 21:20

kikol z racami trzeba uważać na to by w lesie nie zapruszyć ognia
ja juz miałem takowy przypadek ale naszczescie dobrze sie skończyło
trzeba pamietać ze w lato jest sucho i naprawde nie wiele potrzeba aby puscic z dymem las i okoliczne zabudowania[/list][/code]
Obrazek
Gawon
st. sierżant sztabowy

Postprzez Ingo » 16 cze 2005, o 08:37

a ja mam w domu jakis pistolet startowy. jak myslisz powaznie o robieniu huku na otwartej przestrzeni to conajmniej potrzebujesz takiego na duze naboje (chyba rewolwery) zreszta kiedys przywioze to sam zobaczysz. co do rac to ich zasieg nie hjest zachwycajacy ale do sygnalizacji powinno sie nadac
Ingo :twisted:

Macie chwilkę to odwiedźcie moje miasto
http://ingowo.myminicity.com/
Ingo
sierżant

Postprzez drizzt » 16 cze 2005, o 10:15

W każdym bądź razie nie ma co dywagować tylko trzeba na strzelankę przywieźć zademonstrować dać ludziom do pomacania i wtedy zapadnie decyzja czy chcą czy nie. Wiadomo że jak nie wie co to jest to zawsze bęzie opór przed nową "pirotechniką"
drizzt
st. sierżant sztabowy

Postprzez Ingo » 16 cze 2005, o 11:49

nie przesadzaj z tym oporem
to jest bezpieczniejsze niz mala petarda
no moze na flary trzeba uwazac ale bez przesady
moim glownym zmartwieniem byloby zeczywiscie spalenie lasu
(chyba ze sie znajdzie idiota co to bedzie strzelal z tego do ludzi)
Ingo :twisted:

Macie chwilkę to odwiedźcie moje miasto
http://ingowo.myminicity.com/
Ingo
sierżant

Postprzez kikol » 16 cze 2005, o 13:37

No to kiedys stestujemy na strzelance. i wyniki wypiszemy tu, by wszyscy wiedzieli.
pr0 publico bono
Moderator też człowiek!
kikol
rekrut

Powrót do Sprzęt Airsoftowy